Jan Rázek, truhlář 3. ročníku z liberecké Školy Kateřinky, se stal mezinárodním mistrem Polska

 

Na mezinárodním Mistrovství Polska parketářů-juniorů, které se konalo v prvních únorových dnech v Poznani, zvítězil po krátkém parketářském zácviku Jan Rázek, učeň 3. ročníku oboru Truhlář z SOU nábytkářského a SOŠ liberecké Školy Kateřinky. V soutěži profesionálních parketářů do 25 let z Polska, Běloruska, Ukrajiny, Ruska a Čech bylo jeho dílo vyhodnoceno porotou jako nelepší.

Automaticky tak získal nominaci na XII. Mistrovství Evropy parketářů – juniorů, které se bude konat letos v květnu v běloruském Minsku.

„Mezinárodní mistrovství Polska byla skutečně prestižní a vyrovnaná soutěž.“ říká Jan Rázek „Vůbec jsem nečekal, že bych mohl vyhrát. Po vyhlášení výsledků to byl pro mne šok, který hned vystřídala radost a nesmírné štěstí“ dodává s úsměvem Rázek.

„Od roku 2004, kdy jsme se jako parketáři začali zúčastňovat mezinárodních soutěží, jsme poprvé získali nejvyšší ocenění. Je to pro nás všechny obrovský úspěch. Uznání patří nejen vítězi Honzovi Rázkovi a jeho učitelům z liberecké školy, ale též celému realizačnímu týmu, bez jehož pomoci by se nepodařilo dosáhnout takového úspěchu,“ říká místopředseda Cechu parketářů Ing. Jiří Dvořák, který organizačně účast české výpravy zajišťoval.

 

SKM_C25818020916190