eManuel: Martin Plůcha (7)

Hlasovat pro Martina můžete pod pořadovým číslem 7 ZDE. Hlasování probíhá od 1. 10. do 31. 10. 2021 a z jednoho e-mailu se započítává jeden platný hlas.

VÍCE O PODNIKÁNÍ MARTINA

  • Webové stránky: www.comewoo.cz
  • Začátek podnikání: 2020
  • Obor podnikání: výroba dekorací z betonu, kovu a dřeva

PODNIKATELSKÝ PŘÍBĚH

Jaké momenty byly pro Vás nejtěžší a jakých úspěchů si nejvíce vážíte?

Nejdůležitější bylo se vůbec odhodlat risknout do projektu jít. Z počátku jsem vyráběl drobné betonové květináče po večerech po práci. Beton mě naprosto pohltil a začal vyplňovat veškerý můj volný čas. Ke květináčům se přidaly další výrobky, zejména nástěnné a stolní hodiny.

Nejvíce si vážím chvíle, kdy jsem se na jaře 2021 stal držitelem certifikátu Krkonoše originální produkt. Z počátku jsem byl skeptický, ale můj partner mě doslova dotlačil k podání žádosti. A povedlo se.

Nejtěžším momentem byl ale odchod mamky, chvilku po Vánocích. Jediné, co mě v tvorbě a jejím pokračování udrželo je to, že ona sama byla velmi tvůrčí člověk a mojí velkou inspirací. A inspirací mi je i její pozůstalost, kterou z části využívám pro svoji vlastní tvorbu. Díky tomu tu s námi zůstane ještě dlouho.

Jakých chyb byste se nyní již vyvaroval a co byste rozhodně ve svém podnikání neměnil a všem doporučil?

Vzhledem k tomu, že podnikám krátkou dobu, zásadní chyby si neuvědomuji. Možná jen, že bych si příště lépe pohlídal kvalitu foto a video materiálu pro marketingové účely.

Jaké hlavní podnikatelské plány máte do nejbližších let?

Do budoucna mám v plánu zkoušet nové, větší výrobky. Baví mě experimenty a vymýšlení nových tvarů, beton nabízí spoustu možností.

Zároveň jsem si letos vyzkoušel roli prodejce na trzích a těším se na další příležitosti. Je příjemné vidět reakce lidí napřímo.