Konference „3. a 4. fáze EET: Papír nebo mobil?“

Zveme Vás na 4 konference k EET v různých regionech. Ministerstvo financí, Finanční správa ČR a AMSP ČR pořádají společné konference k EET spojené s veletrhem nabídek efektivních elektronických řešení evidence tržeb. Konference s názvem „3. a 4. fáze EET: Papír nebo mobil?“ nabídnou nejnovější informace a praktické rady pro podnikatele, jak se na evidenci tržeb připravit. Návštěvníci budou mít rovněž možnost pokládat řečníkům otázky a zapojovat se do diskuzí.

Kompletní informace k jednotlivým termínům bubou postupně zveřejňovány:

  • 7. února, Praha

14:30 – 18:00 h., PVA Expo Praha Letňany v rámci veletrhu Střechy Praha

Pozvánku s programem naleznete ZDE.

Vstup volný po předchozí registraci. Registrace ZDE.

Stejné konference se budou konat:

21. února, Ostrava

20. března, Brno

3. dubna, Liberec

Akce se koná v rámci hlavního projektu AMSP ČR “Rok malého podnikání 2020”.

MADE IN JABLONEC Double Fantasy

MADE IN JABLONEC Double Fantasy byla úžasná módní přehlídka dne 9. ledna 2020 v Jablonci nad Nisou, které se vedení AMSP ČR zúčastnilo na pozvání Svazu výrobců skla a bižuterie.

Nováčci i matadoři z řad módních návrhářů a zejména tvůrců skleněných a bižuterních doplňků a šperků převedli své neuvěřitelné umění s plnou parádou na půvabných modelkách, mezi kterými nechyběly ani finalistky Miss. Největší akce svého druhu v roce s účastí 200 hostů je každoročně dychtivě očekávána nejen laickou, ale i odbornou veřejností. Překvapující byly i originální modely vyrobené studenty střední odborných škol, ať už oděvních, designu, bižuterních či šperkařských. Fandím všem, kteří se na této krásné akci podíleli a všem, kteří přispěli k zachování a udržení řemeslné zručnosti a existence zejména našich sklářských a bižuterních výrobců a odborných škol.

Co čeká podnikatele v r. 2020? Přehled hlavních změn a podpory

Ministerstvo průmyslu a obchodu zveřejnilo přehled hlavních změn, příležitostí a podpor pro podnikatele v roce 2020. Týkají se mimo jiné jednotných dat účinnosti, pojištění, eNeschopenek, elektronické evidence tržeb, daní, mýta či rodinných firem.

Více informací zde: https://www.mpo.cz/cz/rozcestnik/pro-media/tiskove-zpravy/co-ceka-podnikatele-v-roce-2020–prehled-hlavnich-zmen-a-podpory—251601/

Bramborový salát na vánočním stole – poradna lahůdkářů

Jak dlouho vydrží bramborový salát? Dojíst jej můžete i po svátcích

Nejdřív k čerstvě usmaženému kaprovi nebo řízku na štědrovečerní tabuli, na Boží hod stejná kombinace ve studené variantě, na Štěpána na chlebíčky. Takový je obvyklý vánoční osud bramborového salátu v českých domácnostech.

Pokud jej ale připravujete sami, podle rodinného receptu, nikdy ho není „deset deka“. Spíš pořádná mísa, v níž i po svátcích pořád alespoň trocha zbývá. A vy máte dilema: Je stále bezpečné jej dojíst? Klasický český bramborový salát se přece neobejde bez majonézy, nehrozí salmonelóza?

Continue reading “Bramborový salát na vánočním stole – poradna lahůdkářů”

České pivo – klenot České republiky

Dovolujeme si vás informovat o vzniku a možnosti využívání nového propagačního videa Ministerstva zemědělství o českém pivu. Prezentační videospot nese podtitul České pivo – klenot České republiky a vznikl pod záštitou Ministerstva zemědělství ve spolupráci s Českým svazem pivovarů a sladoven, členem platformy AMSP ČR Fandíme řemeslu, za účelem propagace českého piva na zahraničních veletrzích a výstavách, pivních festivalech, českých dnech apod. V tříminutovém spotu je zobrazena historie i současnost českého pivovarnictví, proces výroby piva od sklizně surovin, přes kontrolní laboratoř, vaření až po samotnou distribuci, důraz je kladen na unikátnost produktu a také tradici české hospody, a to vše za doprovodu skladby Leoše Janáčka.

Video je zhotoveno v 9 jazykových variantách (titulky v češtině, angličtině, němčině, španělštině, portugalštině, francouzštině, ruštině, čínštině a japonštině) a naleznete jej na stránkách Ministerstva zemědělství v sekci Proexportní okénko: ZDE

Víte, jak správně vybrat vánoční hvězdu a jak se o ni starat?

Pochází z Mexika a Střední Ameriky a znali ji už staří Aztékové. Používali ji jako lék na snížení horečky. Její latinský název zní Poinsettia pulcherrima nebo také Euphorbia pulcherrima, my ji známe jako vánoční hvězdu. Pokud se právě teď chystáte ji koupit, aby ozdobila váš letošní sváteční interiér, máme pro vás několik důležitých rad a doporučení.

Continue reading “Víte, jak správně vybrat vánoční hvězdu a jak se o ni starat?”

Profesní řemeslné cechy jsou nejlepší garancí kvality práce řemeslníků, uvádí Eva Svobodová členka představenstva a generální ředitelka AMSP ČR

„Profesní řemeslné cechy jsou nejlepší garancí kvality práce řemeslníků. Stát se jejich členem není zcela samozřejmé, uchazeči prochází prověrkou, při níž musí prokázat odborné vzdělání, zkušenosti a také renomé. Pro zákazníka jsou pak tito lidé mnohem vyšší zárukou kvalitně odvedené práce,“ tvrdí šéfka Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR Eva Svobodová.

Celý článek naleznete ZDE.

MALÍŘ POKOJŮ (ILUSTRAČNÍ FOTO). | FOTO: SHUTTERSTOCK

Máte štafle? Kupte si váleček a začněte podnikat!

Praha, 4. listopadu 2019. Potřebujete vymalovat a nechce se vám balancovat na štaflích, takže práci rádi svěříte odborníkovi? Obrňte se trpělivostí. Malíři nejsou, takže si nechte zajít chuť vylepšit svůj domov hned příští týden. Tak vidí situaci členové Cechu malířů, lakýrníků a tapetářů ČR. Tento cech je jedním z 23 cechů zapojených do nedotačního projektu „Fandíme řemeslu“ Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR).

A mezi těmi, kteří se řemeslu věnují, nejsou navíc zdaleka jen ti nejšikovnější. Traduje se, že v době, kdy byla nezaměstnanost podstatně vyšší než dnes, na úřadech práce s oblibou radili příjemcům podpory: „‚Máte štafle? Tak si kupte váleček a můžete začít podnikat.“ V lepším případě posílali nezaměstnané na rekvalifikační kurzy. Jenže jejich organizátoři bývají honorováni podle počtu úspěšných absolventů, takže prošli všichni, i ti méně šikovní.

„Profesní řemeslné cechy byly, jsou a budou nejlepší garancí kvality práce řemeslníků. Stát se jejich členem není zcela samozřejmé, uchazeči prochází prověrkou, kde musí prokázat odborné vzdělání, zkušenosti a také renomé. Pro zákazníka jsou pak tito lidé mnohem vyšší zárukou kvalitně a bezpečně odvedené práce,“ zdůrazňuje Eva Svobodová, generální ředitelka Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR. Asociace zastřešuje projekt Fandíme řemeslu, k němuž se připojilo přes 20 cechů a řemeslných společenstev z nejrůznějších oborů.

„Není výjimkou, že řemeslníkem se stane člověk až poté, co dosáhl úspěchu v jiném oboru, kde mu ale práce nepřinášela dostatečné uspokojení,“ upozorňuje na nijak ojedinělý jev garant projektu Fandíme řemeslu Josef Jaroš, většinový vlastník české poradenské skupiny Apogeo.

Šťastný malíř šťastných interiérů

To je i příklad Jaroslava Vozába ze Sezemic na Pardubicku. Absolvent sportovního gymnázia a vyšší odborné školy elektrotechnické opustil ve svých 38 letech, tedy před pěti roky, místo programátora.

„Opustit ‚jistou‘ a dobře placenou práci bylo jedno z nejtěžších a zároveň nejlepších rozhodnutí mého života,“ svěřuje se Vozáb. „Nyní jsem šťastným malířem šťastných interiérů. Miluji svoji práci. Zjistil jsem, že člověk může dělat opravdu dobře jenom to, do čeho vloží svoje srdce,“ tvrdí.

Z pohledu rozumu mu prý nic nechybělo. „Jenže mně můj životní styl nedával smysl. Trápil jsem se. Když už to nešlo vydržet, odskočil jsem si na pár měsíců někam hodně daleko, na Nový Zéland, do Jižní Ameriky. Pak ale přišly děti a útěky do dálek začaly být obtížnější. Pocit marnosti se stupňoval. Kdybych ho nadále přehlížel, nejspíš bych se proměnil v necítící ‚živý‘ automat,“ vzpomíná bývalý programátor.

Pro řemeslo se nadchl poté, co vymaloval vlastní dům. Učil se sám pomocí učebnic pro malířská učiliště. Trénoval na sololitových deskách a zakázkách pro známé. Vedle toho absolvoval různé kurzy a školení od výrobců barev. Brzo si získal jméno tím, že se nebojí náročnějších technik, zvládá třeba takzvaný benátský štuk, proto jsou jeho zákazníci ochotni počkat si právě na jeho vymalování třeba i přes čtvrt roku po objednání.

Jako řemeslník vydělá třikrát víc

„Co se týká finanční stránky, tak z toho jsem měl trochu obavy, ale vlastně hned od samého začátku jsem byl mile překvapený, že si vydělám malováním to samé, nebo i trochu více,“ přiznává Jaroslav Vozáb.

„Postupem času, kdy jsem práci začal zvládat rychleji a efektivněji a získal jsem větší sebedůvěru, se to změnilo do stávajícího stavu, kdy si běžně vydělám jednou tolik, a když se sejdou ‚dobré‘ zakázky, tak i třikrát tolik, než jako programátor. Takže mohu například být o všech prázdninách doma s dětmi a nevadí, že během té doby nemám žádný příjem,“ dodává.

Momentálně přijímá objednávky na květen 2020.