České pivo – klenot České republiky

Dovolujeme si vás informovat o vzniku a možnosti využívání nového propagačního videa Ministerstva zemědělství o českém pivu. Prezentační videospot nese podtitul České pivo – klenot České republiky a vznikl pod záštitou Ministerstva zemědělství ve spolupráci s Českým svazem pivovarů a sladoven, členem platformy AMSP ČR Fandíme řemeslu, za účelem propagace českého piva na zahraničních veletrzích a výstavách, pivních festivalech, českých dnech apod. V tříminutovém spotu je zobrazena historie i současnost českého pivovarnictví, proces výroby piva od sklizně surovin, přes kontrolní laboratoř, vaření až po samotnou distribuci, důraz je kladen na unikátnost produktu a také tradici české hospody, a to vše za doprovodu skladby Leoše Janáčka.

Video je zhotoveno v 9 jazykových variantách (titulky v češtině, angličtině, němčině, španělštině, portugalštině, francouzštině, ruštině, čínštině a japonštině) a naleznete jej na stránkách Ministerstva zemědělství v sekci Proexportní okénko: ZDE

Víte, jak správně vybrat vánoční hvězdu a jak se o ni starat?

Pochází z Mexika a Střední Ameriky a znali ji už staří Aztékové. Používali ji jako lék na snížení horečky. Její latinský název zní Poinsettia pulcherrima nebo také Euphorbia pulcherrima, my ji známe jako vánoční hvězdu. Pokud se právě teď chystáte ji koupit, aby ozdobila váš letošní sváteční interiér, máme pro vás několik důležitých rad a doporučení.

Continue reading “Víte, jak správně vybrat vánoční hvězdu a jak se o ni starat?”

Profesní řemeslné cechy jsou nejlepší garancí kvality práce řemeslníků, uvádí Eva Svobodová členka představenstva a generální ředitelka AMSP ČR

„Profesní řemeslné cechy jsou nejlepší garancí kvality práce řemeslníků. Stát se jejich členem není zcela samozřejmé, uchazeči prochází prověrkou, při níž musí prokázat odborné vzdělání, zkušenosti a také renomé. Pro zákazníka jsou pak tito lidé mnohem vyšší zárukou kvalitně odvedené práce,“ tvrdí šéfka Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR Eva Svobodová.

Celý článek naleznete ZDE.

MALÍŘ POKOJŮ (ILUSTRAČNÍ FOTO). | FOTO: SHUTTERSTOCK

Máte štafle? Kupte si váleček a začněte podnikat!

Praha, 4. listopadu 2019. Potřebujete vymalovat a nechce se vám balancovat na štaflích, takže práci rádi svěříte odborníkovi? Obrňte se trpělivostí. Malíři nejsou, takže si nechte zajít chuť vylepšit svůj domov hned příští týden. Tak vidí situaci členové Cechu malířů, lakýrníků a tapetářů ČR. Tento cech je jedním z 23 cechů zapojených do nedotačního projektu „Fandíme řemeslu“ Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR).

A mezi těmi, kteří se řemeslu věnují, nejsou navíc zdaleka jen ti nejšikovnější. Traduje se, že v době, kdy byla nezaměstnanost podstatně vyšší než dnes, na úřadech práce s oblibou radili příjemcům podpory: „‚Máte štafle? Tak si kupte váleček a můžete začít podnikat.“ V lepším případě posílali nezaměstnané na rekvalifikační kurzy. Jenže jejich organizátoři bývají honorováni podle počtu úspěšných absolventů, takže prošli všichni, i ti méně šikovní.

„Profesní řemeslné cechy byly, jsou a budou nejlepší garancí kvality práce řemeslníků. Stát se jejich členem není zcela samozřejmé, uchazeči prochází prověrkou, kde musí prokázat odborné vzdělání, zkušenosti a také renomé. Pro zákazníka jsou pak tito lidé mnohem vyšší zárukou kvalitně a bezpečně odvedené práce,“ zdůrazňuje Eva Svobodová, generální ředitelka Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR. Asociace zastřešuje projekt Fandíme řemeslu, k němuž se připojilo přes 20 cechů a řemeslných společenstev z nejrůznějších oborů.

„Není výjimkou, že řemeslníkem se stane člověk až poté, co dosáhl úspěchu v jiném oboru, kde mu ale práce nepřinášela dostatečné uspokojení,“ upozorňuje na nijak ojedinělý jev garant projektu Fandíme řemeslu Josef Jaroš, většinový vlastník české poradenské skupiny Apogeo.

Šťastný malíř šťastných interiérů

To je i příklad Jaroslava Vozába ze Sezemic na Pardubicku. Absolvent sportovního gymnázia a vyšší odborné školy elektrotechnické opustil ve svých 38 letech, tedy před pěti roky, místo programátora.

„Opustit ‚jistou‘ a dobře placenou práci bylo jedno z nejtěžších a zároveň nejlepších rozhodnutí mého života,“ svěřuje se Vozáb. „Nyní jsem šťastným malířem šťastných interiérů. Miluji svoji práci. Zjistil jsem, že člověk může dělat opravdu dobře jenom to, do čeho vloží svoje srdce,“ tvrdí.

Z pohledu rozumu mu prý nic nechybělo. „Jenže mně můj životní styl nedával smysl. Trápil jsem se. Když už to nešlo vydržet, odskočil jsem si na pár měsíců někam hodně daleko, na Nový Zéland, do Jižní Ameriky. Pak ale přišly děti a útěky do dálek začaly být obtížnější. Pocit marnosti se stupňoval. Kdybych ho nadále přehlížel, nejspíš bych se proměnil v necítící ‚živý‘ automat,“ vzpomíná bývalý programátor.

Pro řemeslo se nadchl poté, co vymaloval vlastní dům. Učil se sám pomocí učebnic pro malířská učiliště. Trénoval na sololitových deskách a zakázkách pro známé. Vedle toho absolvoval různé kurzy a školení od výrobců barev. Brzo si získal jméno tím, že se nebojí náročnějších technik, zvládá třeba takzvaný benátský štuk, proto jsou jeho zákazníci ochotni počkat si právě na jeho vymalování třeba i přes čtvrt roku po objednání.

Jako řemeslník vydělá třikrát víc

„Co se týká finanční stránky, tak z toho jsem měl trochu obavy, ale vlastně hned od samého začátku jsem byl mile překvapený, že si vydělám malováním to samé, nebo i trochu více,“ přiznává Jaroslav Vozáb.

„Postupem času, kdy jsem práci začal zvládat rychleji a efektivněji a získal jsem větší sebedůvěru, se to změnilo do stávajícího stavu, kdy si běžně vydělám jednou tolik, a když se sejdou ‚dobré‘ zakázky, tak i třikrát tolik, než jako programátor. Takže mohu například být o všech prázdninách doma s dětmi a nevadí, že během té doby nemám žádný příjem,“ dodává.

Momentálně přijímá objednávky na květen 2020.

faei.cz: AMSP ČR: Český pivní export zasáhl i Antarktidu

V létě bývá spotřeba piva přibližně o 45% vyšší než v zimě. Se zvyšující se teplotou se zkrátka zvyšuje i pocit žízně a mlékem ji zahání málokdo. Pivo není totéž co alkohol: „Je to mírně alkoholický izotonický nápoj, obsahuje spoustu dalších látek důležitých pro membránovou rovnováhu buněk. Bez problémů jej mohou po tréninku pít i vrcholoví sportovci,“ hájí náš „tekutý chléb“ předseda Českého svazu pivovarů a sladoven František Šámal.

Podle informací deníku E15 putovalo do Antarktidy jedenáctistupňové plechovkové Starobrno, které sloužilo pro potřeby české vědecké stanice Gregora Johanna Mendela. „Část nákladu naše výprava rozdala kolegům na chilské, čínské a argentinské stanici v rámci navazování a utužování dobrých vztahů a technicko-logistické spolupráce,“ uvedl Pavel Kapler, správce antarktické stanice z brněnské Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity.

Continue reading “faei.cz: AMSP ČR: Český pivní export zasáhl i Antarktidu”

Deník – příloha Severní Čechy: I živnostník potřebuje dobrou účetní, radí místopředsedkyně AMSP ČR Pavla Břečková

Pan Jan Zábranský z Telče položil dotaz: Podnikám jako osoba samostatné výdělečně činná, ale vést účetnictví sám nedokážu. Jak si vlastně mám vybrat správnou účetní? Na jeho dotaz odpovídá Pavla Břečková, místopředsedkyně Asociace malých a středních podniků ČR.

Pavla Břečková, místopředsedkyně Asociace malých a středních podniků ČR
Pavla Břečková, místopředsedkyně AMSP ČR

Váš dotaz je plně na místě, protože správná účetní je klíčem k tomu, abyste posléze neměl problémy s úřady. Tedy aby vás pokuty nevyšly na celé jmění. Ovšem je důležité i to, abyste měl dostatek prostoru pro vlastní podnikání. Špatný účetní může způsobit nenapravitelné škody. Najít dobrého není snadné. Osvědčeného odborníka seženete nejspíš jen na doporučení. Účetní služby jsou navíc poměrně citlivou záležitostí, ve velké míře se opírají o důvěru.

Celý článek na https://moravskoslezsky.denik.cz/poradna-podnikani/radime-drobnym-podnikatelum-i-zivnostnik-potrebuje-dobrou-ucetni-20191007.html

AMSP ČR partnerem Dne soukromého podnikání 2019 – 8. října 2019

Aby pomohla drobným podnikatelům zviditelnit jejich firmy, zaštiťuje společnost MAKRO ve spolupráci s Asociací malých a středních podniků a živnostníků ČR již čtvrtý ročník Dne soukromého podnikání. Zapojit se do něj mohou všichni podnikatelé bez ohledu na lokalitu nebo obor podnikání. V samotný Den soukromého podnikání, který letos připadá na 8. října, pak zaregistrovaní živnostníci nabídnout svým zákazníkům speciální akce, například slevy nebo drobný dárek k nákupu.

Continue reading “AMSP ČR partnerem Dne soukromého podnikání 2019 – 8. října 2019”

Hledáme Digitální firmu roku 2019!

Rok digitálního podnikání 2019 se pomalu blíží ke konci, a proto jsme se rozhodli, že společně s Vámi vybereme a oceníme Digitální firmu roku 2019! Do jednotlivých kategorií (řemeslo, obchod, služby, průmysl a zemědělství) jsme nominovali několik vybraných firem, které nás zaujaly úspěšnou digitální inovací.

Tak a teď – teď je to jenom na Vás! Vyberte si z jednotlivých kategorií digitální inovaci, která nejvíce zaujme Vás! Vyberte takovou, která má podle Vás efektivní a praktický přínos pro malé a střední firmy anebo pro živnostníky. Můžete vybrat z každé kategorie jednu firmu, můžete a nemusíte hlasovat ve všech 5 kategoriích.

HLASUJTE ZDE: https://www.rokdigitalnihopodnikani.cz/soutez

Slavnostní vyhlášení vítězů proběhne na naší největší akci v roce, na galavečeru ,,Dne podnikatelů 2019” dne 30. října 2019 od 17 h v hotelu Ambassador-Zlatá Husa (Václavské náměstí 5-7, Praha 1) za účasti více jak 500 hostů vč. médií. Na tento galavečer pozveme na předávání i jednoho vylosovaného hlasujícího i s doprovodem.

Vítězství v 23. ročníku SUSO obhájili mladí „stolári“ ze Spišské Nové Vsi

Na výstavišti PVA EXPO v Praze Letňanech proběhl v pátek 20. září závěrečný den finálového kola 23. ročníku „mezinárodní“ soutěžní přehlídky stavebních řemesel SUSO. Česko-slovenské finálové klání, které se konalo v rámci doprovodného programu stavebního veletrhu For Arch 2019, vyneslo na stupně vítězů šestici nejlepších truhlářských adeptů z České a Slovenské republiky. Slovenští „stolári“ navíc již podruhé za sebou obsadili i post nejvyšší.

celý text naleznete zde: http://drevmag.com/cs/home/informacni-servis/6434-vitezstvi-v-23-rocniku-suso-obhajili-mladi-stolari-ze-spisske-nove-vsi-2