faei.cz: AMSP ČR: Český pivní export zasáhl i Antarktidu

V létě bývá spotřeba piva přibližně o 45% vyšší než v zimě. Se zvyšující se teplotou se zkrátka zvyšuje i pocit žízně a mlékem ji zahání málokdo. Pivo není totéž co alkohol: „Je to mírně alkoholický izotonický nápoj, obsahuje spoustu dalších látek důležitých pro membránovou rovnováhu buněk. Bez problémů jej mohou po tréninku pít i vrcholoví sportovci,“ hájí náš „tekutý chléb“ předseda Českého svazu pivovarů a sladoven František Šámal.

Podle informací deníku E15 putovalo do Antarktidy jedenáctistupňové plechovkové Starobrno, které sloužilo pro potřeby české vědecké stanice Gregora Johanna Mendela. „Část nákladu naše výprava rozdala kolegům na chilské, čínské a argentinské stanici v rámci navazování a utužování dobrých vztahů a technicko-logistické spolupráce,“ uvedl Pavel Kapler, správce antarktické stanice z brněnské Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity.

Continue reading “faei.cz: AMSP ČR: Český pivní export zasáhl i Antarktidu”

Deník – příloha Severní Čechy: I živnostník potřebuje dobrou účetní, radí místopředsedkyně AMSP ČR Pavla Břečková

Pan Jan Zábranský z Telče položil dotaz: Podnikám jako osoba samostatné výdělečně činná, ale vést účetnictví sám nedokážu. Jak si vlastně mám vybrat správnou účetní? Na jeho dotaz odpovídá Pavla Břečková, místopředsedkyně Asociace malých a středních podniků ČR.

Pavla Břečková, místopředsedkyně Asociace malých a středních podniků ČR
Pavla Břečková, místopředsedkyně AMSP ČR

Váš dotaz je plně na místě, protože správná účetní je klíčem k tomu, abyste posléze neměl problémy s úřady. Tedy aby vás pokuty nevyšly na celé jmění. Ovšem je důležité i to, abyste měl dostatek prostoru pro vlastní podnikání. Špatný účetní může způsobit nenapravitelné škody. Najít dobrého není snadné. Osvědčeného odborníka seženete nejspíš jen na doporučení. Účetní služby jsou navíc poměrně citlivou záležitostí, ve velké míře se opírají o důvěru.

Celý článek na https://moravskoslezsky.denik.cz/poradna-podnikani/radime-drobnym-podnikatelum-i-zivnostnik-potrebuje-dobrou-ucetni-20191007.html

AMSP ČR partnerem Dne soukromého podnikání 2019 – 8. října 2019

Aby pomohla drobným podnikatelům zviditelnit jejich firmy, zaštiťuje společnost MAKRO ve spolupráci s Asociací malých a středních podniků a živnostníků ČR již čtvrtý ročník Dne soukromého podnikání. Zapojit se do něj mohou všichni podnikatelé bez ohledu na lokalitu nebo obor podnikání. V samotný Den soukromého podnikání, který letos připadá na 8. října, pak zaregistrovaní živnostníci nabídnout svým zákazníkům speciální akce, například slevy nebo drobný dárek k nákupu.

Continue reading “AMSP ČR partnerem Dne soukromého podnikání 2019 – 8. října 2019”

Hledáme Digitální firmu roku 2019!

Rok digitálního podnikání 2019 se pomalu blíží ke konci, a proto jsme se rozhodli, že společně s Vámi vybereme a oceníme Digitální firmu roku 2019! Do jednotlivých kategorií (řemeslo, obchod, služby, průmysl a zemědělství) jsme nominovali několik vybraných firem, které nás zaujaly úspěšnou digitální inovací.

Tak a teď – teď je to jenom na Vás! Vyberte si z jednotlivých kategorií digitální inovaci, která nejvíce zaujme Vás! Vyberte takovou, která má podle Vás efektivní a praktický přínos pro malé a střední firmy anebo pro živnostníky. Můžete vybrat z každé kategorie jednu firmu, můžete a nemusíte hlasovat ve všech 5 kategoriích.

HLASUJTE ZDE: https://www.rokdigitalnihopodnikani.cz/soutez

Slavnostní vyhlášení vítězů proběhne na naší největší akci v roce, na galavečeru ,,Dne podnikatelů 2019” dne 30. října 2019 od 17 h v hotelu Ambassador-Zlatá Husa (Václavské náměstí 5-7, Praha 1) za účasti více jak 500 hostů vč. médií. Na tento galavečer pozveme na předávání i jednoho vylosovaného hlasujícího i s doprovodem.

Vítězství v 23. ročníku SUSO obhájili mladí „stolári“ ze Spišské Nové Vsi

Na výstavišti PVA EXPO v Praze Letňanech proběhl v pátek 20. září závěrečný den finálového kola 23. ročníku „mezinárodní“ soutěžní přehlídky stavebních řemesel SUSO. Česko-slovenské finálové klání, které se konalo v rámci doprovodného programu stavebního veletrhu For Arch 2019, vyneslo na stupně vítězů šestici nejlepších truhlářských adeptů z České a Slovenské republiky. Slovenští „stolári“ navíc již podruhé za sebou obsadili i post nejvyšší.

celý text naleznete zde: http://drevmag.com/cs/home/informacni-servis/6434-vitezstvi-v-23-rocniku-suso-obhajili-mladi-stolari-ze-spisske-nove-vsi-2

Tisková zpráva AMSP ČR: Cizinci staví bez oprávnění, úřady to neřeší

Praha, 16. září 2019. Na jednu stranu by se bez nich české stavebnictví neobešlo, na druhou za nimi zůstávají nekvalitní finální konstrukce, které se nezřídka musí složitě opravovat i v objektech, které už byly předány do užívání: Tak vidí roli zahraničních pracovníků Petr Chovanec, předseda představenstva Cechu suché výstavby České republiky. Tento cech je jedním z 23 cechů zapojených do nedotačního projektu „Fandíme řemeslu“ Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR).

Tisková zpráva zde:

Drevmag.cz: Brutální rustik – styl, který mění přístup k materiálu

Truhlařina není byznys pro rychlé zbohatnutí. Je to řemeslo, které se musí dělat s láskou. Pro nás je truhlařina srdeční záležitost a na tom je postavena i naše firemní filosofie,“ říkají spolumajitelé firmy WOOD 4 EVER s.r.o. Ing. Monika Slabá a Jiří Rýznar a mluví přitom i za desítku svých spolupracovníků, s nimiž před rokem firmu zakládali. Zaměřují se na zakázkovou výrobu nábytku a interiérového vybavení z masivního dřeva. Jde jak o repliky starého nábytku, tak o klasický či moderní nábytek, ale i o další vybavení interiérů od podlahy až po střechu včetně oken a dveří. Nedávno svůj sortiment rozšířili o tzv. brutální rustik – styl, charakteristický „extrémně přírodním“ vzhledem založeným na použití dřeva s výraznými přirozenými vadami.

celý článek zde: http://drevmag.com/cs/reportaze/6226-brutalni-rustik-styl-ktery-meni-pristup-k-materialu

Rodinné firmy budou moci používat značku “Česká rodinná firma”

V březnu tohoto roku iniciovala Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR) Živnostenský balíček 5+5, který míří na zjednodušení drobného podnikání. Dne 27.8. představili Živnostenský balíček ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček a ministryně financí Alena Schillerová. Jde o desatero záměrů, včetně na ně navazujících konkrétních kroků a termínů, z čehož některé už jsou splněny.

celý článek zde: http://drevmag.com/cs/home/informacni-servis/6395-rodinne-firmy-budou-moci-pouzivat-znacku-ceska-rodinna-firma

Toulavá kamera – Za rodinným stříbrem – Ústecký kraj + Zlínský kraj

V posledním dílu letního speciálu Toulavé kamery se tandem oblíbených moderátorů Iveta Toušlová a Josef Maršál vypraví do Ústeckého a Zlínského kraje. Na severu Čech ochutnáme v libochovickém řeznictví Sítařových klobásku, kterou Iveta vyrobí podle originálního rodinného receptu. Křupavý chleba si k ní potom upečeme v pekařství Ondečkových v Děčíně. A ochutnávat budeme i na Moravě, kde s Pepou navštívíme borůvkovou farmu Hustých v Provodově. Nakonec nás mistr Krystyník zasvětí do tajů kolářského řemesla. V jeho dílně v Novém Hrozenkově budeme tradičním způsobem vyrábět loukoťová kola.

Proniknou ženy mezi gastronomickou elitu? Naznačuje to soutěž KU Young Chef 2019

Soutěž pro mladé kuchaře a kuchařky KU Young Chef 2019 už zná 12 finalistů, kteří se od 9. do 12. září utkají o postup mezi tři nejlepší. Z nich vzejde celkový vítěz letošního, v pořadí druhého ročníku. Podle organizátorů dosavadní průběh naznačuje, že mezi gastronomickou elitu – tradičně výhradně mužskou – začnou co nevidět pronikat i ženy.

Continue reading “Proniknou ženy mezi gastronomickou elitu? Naznačuje to soutěž KU Young Chef 2019”