25 hlavních změn pro podnikatele v roce 2018

Praha, 28. 11. 2017. Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR) představuje balíček nejdůležitějších legislativních změn, se kterými musí podnikatelé od roku 2018 počítat. Letošní výčet shrnula AMSP ČR do dvaceti pěti opatření s pozitivním, negativním nebo neutrálním dopadem na malé a střední firmy. Nejlépe vnímají podnikatelé rozšíření odpočtů na dítě a manželku u OSVČ a rozšíření státních záruk. Nespokojeni jsou malí a střední podnikatelé s novým režimem na ochranu osobních údajů GDPR a snížením hranice příjmů pro výdajové paušály u živnostníků. Continue reading „25 hlavních změn pro podnikatele v roce 2018“

Další dřevařský magazín je tady

Nové číslo magazínu Dřevmag, které určitě bude zajímat všechny příznivce práce s tímto materiálem si můžete prohlédnout na odkazu níže. Tentokráte se zde například dozvíte o soutěži Interiér roku, uvidíte výhled tohoto odvětví pro následující rok a samozřejmě se dočtete i novinky ze světa materiálů a technologie zpracování.

Magazín ke stažení:
Drevmag_11-2017_SK

Šikovné děti a Kutil Junior

Tyto dvě sousloví popisují dvě úzce propojené věci. Šikovné děti, z.s., jak zní celý název, je zapsaný spolek, který se snaží současným dětem zprostředkovat to, k čemu se již dnes nedostanou tak snadno jako jejich rodiče či prarodiče, a to manuální a řemeslné práce. Mezi činnostmi spolku najdete jako pravidelné, tak nepravidelné dílny, příměstský tábor a pak právě také projekt Kutil Junior, který je zaměřen především na první stupeň základních škol. Děti si v rámci tohoto projektu vyzkouší v pravidelných dílnách různé nástroje, materiály i práci s nimi, dále se naučí naplánovat a dokončit jejich vlastní výrobek a v neposlední řadě se naučí i spolupracovat na tvorbě s ostatními. Kutil Junior nedělá rozdíly mezi chlapci a dívkami a v dílnách se tak potkávají všichni, kdo mají o řemeslo zájem.

 

Chcete-li se dozvědět více, tak se podívejte na níže uvedené dokumenty:

Šikovné děti

Kutil junior kroužek