Ukončen Rok řemesel 2016

Na tiskové konferenci 9.2.2017 byl oficiálně ukončen Rok řemesel 2016. Loňský projekt přinesl mnohé zajímavé poznatky a snad také posuny ve vnímání a prestiži řemesel. Podařilo se iniciovat některé legislativní změny z nichž hlavní je mistrovská zkouška, o které pokračují slibně se vyvíjející jednání. Zde na stránkách projektu Fandíme řemeslu, který na Rok řemesel 2016 navazuje uveřejňujeme tiskovou zprávu z konference.

tisková konference

Předali jsme ocenění stavebním cechům

Dne 9.2.2017 jsme na slavnostním večeru u příležitosti veletrhu Střechy Praha předali v hotelu Clarion ocenění za nejlepší řemeslný počin roku 2016 ocenění cechům a spolkům ze stavebních oborů. Věcné ceny předali i zástupci dvou hlavních komerčních partnerů Komerční Banky a Citroënu, bez nichž by celý projekt nebyl zdaleka tak úspěšný. Po předávání následoval bohatý raut.

spolek přebírající zástupce spolku
Cech čalouníků a dekoratérů (z.s.) Ing. Helena Prokopová
Cech kamnářů ČR Pavel Rynda
Cech malířů, lakýrníků a tapetářů ČR Bc. Josef Čermák
Cech obkladačů ČR Roman Pommer
Cech klempířů, pokrývačů a tesařů ČR Jiří Vrňata
Sdružení České umění skla Ing. Dalibor Šilhavý
Společenstvo uměleckých kovářů a zámečníků a kovářů-podkovářů Čech, Moravy a Slezska (Kovářské společenstvo) Zdeněk Slavata
Svaz květinářů a floristů ČR Jiří Horák
Společenstvo kominíků ČR Jiří Souček
Elektrotechnický svaz český Mgr. Radek Roušar
Cech suché výstavby ČR Ing. Petr Chovanec
Cech topenářů a instalatérů ČR Ing. David Behner
Cech podlahářů ČR Milan Mašek
Svaz kameníků a kamenosochařů ČR Bohumil Chomout

první polovina oceněných

Druhá polovina oceněných

Rozběhli jsme nový web!

Pro projekt Fandíme řemeslu, který navazuje na více než úspěšný projekt Rok řemesel 2016 , jsme spustili nové webové stránky, na kterých Vás budeme informovat o všem zajímavém a důležitém, co se na tomto poli v České republice děje. Projekt Fandíme řemeslu je jeden z klíčových projektů Asociace malých a středních podniků a živnostníků České republiky a je v letošním roce také součástí platformy Rok venkova 2017.